Forenthemen

 • (22.11.2018, 17:02 Uhr)
  Almanya işçi vizesi

  Last post:

  merhaba 


  ben şuan Almanyada işçiyim bir Türk firması ile yeşil kartlı olarak geldim burada nasıl kalabilirim

 • (06.05.2018, 15:08 Uhr)
  Meslek Eğitimi

  Last post:

  Merhaba Sayin Yönetici ve üyeler,


  4 yillik Biyoloji mezunuyum ve yaklasik 7 yildir mikroskop ve ölcüm cihazlari satışı yapan firmada satış ve uygulama üzerine çalışıyorum. 


  Eşim pratisyen hekim ve yakın süre içerisinde aracı firma aracılığı ile denklik süreçlerine başvuru yaptı ve bir sözleşme sağlanarak işe başlayacak.Eşim iş sözleşmesi yapana kadar çalışma izni alamayacağı için beraberinde gidemiyorum. 3 aylık ve 2 yaşında çocuklarımız olduğu için eş süreyle gitmemiz gerekecek.


  Bu yüzden ben de eş zamanlı gitmek için iş başvuruları yapmaktayım, ilgili bir çok iş olmasına rağmen hiç sonuç çıkmıyor.Çalışma izni alabilmem için yıllık belli miktarda maaş tutarlı iş sözleşmesi almam gerektiğini biliyorum.Başka yol olarak ve bize de en mantıklı yol görünen Ausbildung sürecine başvurmak.Biraz araştırdım ancak çok fazla bilgi sahibi değilim.Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.Bu arada dil sertifikam yok ancak A2 kursuna gidiyorum.


  - Buradan çalışmı izni alabilmem için danışmanlık ya da aracılık yapabilen firmalar bulunabilir mi?


  - Bölümümle alakalı ausbildung yoluyla hem meslek eğitimi hem de çalışma imkanı için nasıl yol izlenebilir, bu yol yüksek lisans yapmak ile aynı mıdır?


  - Bu yollar uzun sürecekse eşimle tursit vizesiyle dil eğitimi amaçlı bir süre gitmem mümkün olur mu acaba ?


   


  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.


   

 • (12.01.2018, 08:11 Uhr)
  nikah islemi hakkinda bilgi

  Last post:

  Merhabalar bende bu ayin 30 unda erkek arkadasimla Almanya da nikah yapacagiz fakat yeminli tercuman olmasi gerekiyormus. Baska bir belediye yeminli tercuman istemiyorken, diger belediye illaki yeminli tercuman istiyor cok anlayamadim. Bu konuda bilgisi yada daha once basindan gecen biri var mi? Tesekkurler.