Almanya\'da Universite Egitimi

14. 08. 2013, 18:38

Merhabalar,
Ben Ahmet Ozkarsligil. Turkiyede Marmara Universitesinde makine muhendisligi okuyorum. Almanyada RWTH Aachen Universitesinden sartli kabul aldim ve her belgem hazir. Vize gorusmesi icin basvurdugum sirket bana 27 Eylul tarihinde randevu verdi. Her neyse umarim bu gorusme iyi gecer ve 1 yilligina Almanyada degisim ogrencisi olacagim. Fakat ben master yapip daha sonrasinda kariyer yapmak istiyorum. Bu baglamda en guvendigim ve bana uygun olan ulke Almanya. Disiplinimden ve kendime guvenimden suphem yok. Bircok Alman arkadasim var ve Almanlarla iyi anlasabildigimi dusunuyorum. Eger mumkunse Almanyada birkac yil calisip ulkeme geri donmeyi planliyorum. Bu mumkun mudur? Bu konuda yardiminiza ihtoyacim var. bunun icin ne gibi sartlari yerine getirmeliyim.
Kolayliklar dilerim.
Ahmet

15. 08. 2013, 15:20

Merhaba arkadasim,
bende ayni senin gibi geldim. Mastiri almanyada yaptim daha sonrada is buldum ve simdide calisiyorum. Is bulduktan sonra neden olmasin. Gerci ben makinaci degilim ama senin bölümünde yeteri kadar is vardir. Hadi kolay gelsin. Ben basta bayaa X-( bi zorlandim.

Kemal

25. 08. 2013, 19:58

makmahon (24.08.13)
merhaba ben hakan günışık ankarada oturuyorum üniversite öğrencisiyim .makine mühendisliği okuyorum ve derslerim de gayet güzel , üniversitede sınıf 1.siyim. ileri İngilizce ve a2 seviyesinde almancam var bunun yanında katıldığım seminer ve kurslardan aldığım başarı sertifikalarımda bulunmaktadır. üniversite eğitimime almanyada devam etmek istiyorum ancak yaptığım başvuru ret ile sonuçlandı buna anlam veremedim hani nerede almanya ile türkiye arasındaki bürokrasi ve eğitim anlaşmaları .yoksa konsolosluk bu anlaşmaları bir gösterişten ibaret mi görmek te ve bunu amacım üniversite eğitimim tamamladıktan sonra aldığım eğitim ile tekrar ülkeme dönmekti bunun yanında ülkenize karşı da bir yüküm olmıyacaktı bütün masraflarımı karşılayacak bütçeyi ve maddi konu bana destek olacak sponsoru da ayarlamıştım . ve yine başvuru yapmayı düşünüyorum ancak tekrar ret cevabı almaktan ve yaptığım butun masrafların ve konsolosluğunuza yaptığım odeneklerın boşa gitmesinden açıkçası üzüntü duymaktayım.niye almanya benim gibi bir öğrenciyi kabul etmeli ki diye sorarsanız emin olun almanyada bu niteliklere sahip kendini sürekli bilime ve araştırmaya meyletmiş genç yaşında bilim için çaba harcıyan bir öğrenci bulamzsınız.

29. 08. 2013, 15:56

makmahon merhaba,
alman elcilik ve konsolosluklarinin tasarrufunda olan vize islemleri bizim danismanlik alanimizin disindaki bir konudur. Biz bagimsiz sosyal bir danismanlik kurumuyuz. Amacimiz buraya gelecek genclerimizi buradaki yasam hakkinda bilgilendirmek ve geldiklerinde daha az sorun yasamlari icin caba sarf etmektir. Anlayisin icin tesekkürler!

Saygilar ,

Admin