Bana öneriniz ne olur?

25. 07. 2014, 00:13

Mrb.
Yaklaşık 1 ay önce Aile birleşim vizesi ile Almanya\'ya yerleştim. Şu anda Almanca için kurs araştırıyorum ve bu zaman içerisinde de kendi imkanlarımla bir şekilde kendimi eğitiyorum...

40 yaşındayım be Türkiye\'de Makine Teknik Lisesini bitirdim sonra 2 yıllık Makine bölümünü bitirmeden bıraktım, Yaklaşık 15 yıldır Bilgisayar yazılımı alanında işler yapıyorum. Bu konurda Türkiye\'de birçok projede çalıştım.

Asıl konu şu; Görüyorum ki bu ülkede eğitilmiş ve eğitim almış insana verilen değer çok başka. Gerek kendi işimi yapmak olsun gerekse bir firmada çalışmak olsun burada bir diploma sahibi olmanın önemi büyük.

Merak ettiğim sorularla ilgili önümde oldukça bir zaman var fakat şimdiden kendime bir yol haritası çizmek zorundayım o nedenle bu bilgilere ihtiyacım var.

Daha önce açılan konuları incelediğimde iki çeşit meslek eğitiminden bahsediliyor. 1. Firmada staj şeklinde çalışarak, 2. Meslek okuluna devam ederek. ayrıca birde Üniversite var.

1. Eğer meslek okulunda eğitim almak istesem Bilgisayar Yazılımı ile ilgili bölüm varmıdır.
2. Türkiye\'de Makine Teknik lisesi mezunuyum ama Almanya\'ya Yazılım Mühendisliği ile ilgili bir Üniveriste Bölümü okumak istersem mümkünmüdür ? Nasıl bir yol izlemek gerekir.
3. Meslek okulunu bitirmekle (3 - 3,5) Yazılım alanında faaliyet gösteren bir firmada meslek yamak arasında statü ve avantaj olarak bir fark varmıdır.

28. 07. 2014, 14:20

kaanK Merhaba,

sorunu ayni zamanda Mail Danismanligi üzerinden ilettigin icin cevabini sisteme giris yaptiktan sonra "Benim JMD" bölümünden görebilirsin.
Saygilarimla
JMD Admin