yardımcı olurmusun

29. 12. 2014, 20:12

bn insaatcıyım ıs bulma olasılıgım ne

07. 01. 2015, 18:32

Merhaba mehmet5885,

Eğer Almanya`da çalışmak istiyorsanız;
Alman Oturum yasasının 18.paragrafına göre aşağıdaki koşulları yerine getiriyorsanız, size Almanya`da çalışmanız için oturum izni verilebilinir.
Eğer siz konkret bir iş teklifi almışsanız ve diğer genel koşulları da yerine getiriyorsanız (bir geçerli pasaporta sahipseniz, Almanya`da kalacağınız süre içinde geçiminiz güvence altına alınmışsa, Almanya`dan yurdışı edilmenize sebep olacak bir durumunuz yok ise, vb.)
Prensip olarak Alman İş Ajansı`nın, Almanya`da bulacağı işte çalışmanız için onay vermesi gerekiyor. Bu iş sıradan bir düz işte olabilir yada yüksek kalite gerektiren bir iş de olabilir. Burada önemli olan sizin bir iş bulmanız ve iş sözleşmesi yapmanız. Tabiki dil bilmeden ve özellikle yüksek kalifiye gerektirmeyen alanlarda iş bulmak kolay değildir.
Çalışmalarınızda başarılar dileği ile,
İyi günler diliyorum.
JMD-Ali

14. 08. 2015, 15:42

Almanya Berlinden bi arkadaşımın beni tavsiye etmesiyle iş teklifi aldım.Birinci sorum şu hayatım boyunca hiç Almanyaya gitmemiş biri olarak orada dil ve iş hayatına nasıl uyum sağlarım yani dil okullarında nekadar süre sonra almanca öğrenirim hiç bilmiyen biri olarak ve süresiz oturma ve çalışma izni ne kadar süre sonra alırım.İkinci sorumsa ben türkiyede üniversite bitirdim lisan mezunu olarak sizce orada diplomam kabul görür mü görmesi için ne yapmam lazım.Ayrıca almanyada hastane ortamını da yazarsanız MAAŞ VB ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM!!! NOT:mesleğim hemşirelik (Krankenschwester)