Forum

Die Forenthemen sind den verschiedenen Alltagssituationen zugeordnet: Ausländerbehörde, Familie, Freundschaft usw. Über diese Themen kannst du deine Fragen stellen, deine Meinung äußern oder anderen Usern antworten. Zum Lesen brauchst du dich nicht zu registrieren. Wenn du einen Beitrag schreiben möchtest, musst du dich registrieren. Das geht in wenigen Schritten. Bevor du die Foren benutzt, lies bitte zuerst die Nutzungsbedingungen.

Almanca Dil Kursu

28. 07. 2015, 08:20 HasanDemir

İyi günler

Ben Hasan. Makine mühendisiyim. Almanya\'da Almanca dil eğitimi almak istiyorum. Bir süredir Almanya\'daki dil okullarıyla yazışıyorum. Almanya\'yı hiç bilmiyorum.

İlk sorum dil okulu seçerken nelere dikkat etmeliyim? Örneğin gidilecek yerin büyük şehir merkezleri olması mı yoksa daha küçük yerleşim yerlerinde olması mı iyi?

İkinci sorum: Vize işlemi için kursa kayıt olmamız gerekiyor ve kurs ücretini ilk olarak yatırmamız gerekiyor ki dil okulu bize resmi bir evrak göndersin. Fakat hangi kursların güvenilir olduğunu anlayabilir miyiz? Bu konuda nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Not: 4 ile 6 ay arasında bir dil kursuna gitmeyi planlıyorum. (A1, A2 ve B1)

Zamanınız ve bu hizmet için çok teşekkürler