Forum

Die Forenthemen sind den verschiedenen Alltagssituationen zugeordnet: Ausländerbehörde, Familie, Freundschaft usw. Über diese Themen kannst du deine Fragen stellen, deine Meinung äußern oder anderen Usern antworten. Zum Lesen brauchst du dich nicht zu registrieren. Wenn du einen Beitrag schreiben möchtest, musst du dich registrieren. Das geht in wenigen Schritten. Bevor du die Foren benutzt, lies bitte zuerst die Nutzungsbedingungen.

Almanya\'da Master Yapmak Ya Da İş Bulabilmek

01. 10. 2015, 19:44 Dawnredness

Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü (Ort: 2.52) bitirdim. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler (Ort: 3.03) son sınıftayım. Almanya\'da okuduğum bölümlerden birinde master yapmak istiyorum, almanca bilgim çok az ve okullardan şartlı kabul alıp alamayacağımı bilmiyorum.
Dil vizesi için başvurularda da 3 aydan uzun süreli vize verilmesi için, herhangi bir okul kaydı ya da şartlı kabul belgesi gerektiği gibi bir bilgi okudum.
Almanya\'da master yapabilmem bu şartlar altında mümkün mü bilmiyorum, yardımınızı rica ediyorum.
Buna ilave olarak, almanyada bu okuduğum üniversite ve meslekler dahilinde ne iş yapabilirim ve nereden iş bulabilirim, 6 aylık iş vizesine başvurmam mümkün müdür, bu 6 aylık vize içerisinde iş bulamazsam, tekrardan başvurup bir kere daha deneme şansım var mıdır.