Forum

Die Forenthemen sind den verschiedenen Alltagssituationen zugeordnet: Ausländerbehörde, Familie, Freundschaft usw. Über diese Themen kannst du deine Fragen stellen, deine Meinung äußern oder anderen Usern antworten. Zum Lesen brauchst du dich nicht zu registrieren. Wenn du einen Beitrag schreiben möchtest, musst du dich registrieren. Das geht in wenigen Schritten. Bevor du die Foren benutzt, lies bitte zuerst die Nutzungsbedingungen.

meslegımı almanyada yapmak ıstıyorum ama nasıl gıderım?

17. 01. 2016, 20:40

Merhabalar,myo otomotıv mezunu olucam mayısta,çıraklık,kalfalık,usta ve usta öğretıcılık belgelerım ve 8 yıllık çalışma tecrübem var. okul stajımı erasmusla almanyada yaptım.
Meslegımı almanyada devam etmek ıstıyorum nasıl gıdebılırım ve turkıyeden nasıl başvururum?ausbıldung başvurabılırmıyım turkıyeden?
egıtımlerımde bölum 1.sıyım,ve bu bölumu bıtıren ılk bayanım,sanayıden kurumsala otomotıv sektorunu bılıyorum,motorsporları lısanslı hakemım.saçma sapan radyo,tv,dergı roportajlarım var bıla bıla.
ben sadece sıradan bırı gıbı meslegımı yapmak ve egıtımlerımı ılerletmek başarılı olmak ısrıyorum.ılke teke ıhtıyacım yok.
1,5 yıldır iş beklıyorum bayanım ya acaba yapabılırmı!!!
Donuş yaparsanız sevınırım lütfen
Zeynep özkan

14. 01. 2017, 05:25

Çok başarılı bir insansınız. Bu kadar bilgili olup ülkemizde iş bulamamak büyük bir talihsizlik.