vize

20. 02. 2014, 09:14

merhaba ben 30 ocak 2014 de ankara alman konsolosluna aile birleşiminden evrakarı teslim ettim vize kaç hafta içinde geliyor acaba

06. 03. 2014, 15:12

Merhaba xxdeepxx

Öncelikle sabrın icin teşekkürler. Yoğun ilgiden dolayı sorunu biraz gecikmeli cevaplıyorum. Ayrıca seni kutlarım, Almanca A1 sertifikasını başarıyla almış ve vize başvurunla birlikte önemli bir aşamaya geçmişsin.

Sorunda 30 ocak 2014 de Federal Almanya Cumhuriyeti Ankarakonsolosluğuna aile birleşimi vizesi evraklarını teslim ettiğini ve kaç hafta içinde vizeni alabileceğini belirtiyorsunuz.

Biz vize ile ilgili danişmanlik hizmeti verememekteyiz. Ancak Federal Almanya Cumhuriyeti Ankarakonsolosluğu internet sayfasında başvurunu nasıl takip edeceğine dair bilgiler bulunmaktadır. Konsolosluğun verdiği bilgiler doğrultusunda bu linkten vize basvurunun güncel durumunu takip edebilirsin. Link: http://www.idata.com.tr/tr/tracker
Sana önerim bu internet sayfasına girip basvurunu takip etmendir.

Biz daha çok, siz buraya gelmeden önceki aşamada buradaki konularla ilgili bilgiler veriyoruz. Örneğin; buradaki sağlık sistemi; sağlık sigortası yapmanız gerekiyor mu? Nerede ne zaman nasıl gibi sorulari, eğitim sistemi; okul diplomanı nerede nasıl tanıtacağını dair ve çalışma hayatıyla ilgili konularda sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu ve benzeri konulara ilgili her türlü sorunu bize iletebilirsin.

En kısa zaman içinde vizeni alman dileğiyle,
iyi günler diliyorum.

JMD-Ali

21. 03. 2015, 14:15

Merhaba
Ben esimle bes aydir evliyim alman vatandasi kendisi evlendikten sonra esim almanyaya gitti suan calisiyo bir ay oldu benim almanyaya gitmem icin ne sartlar ve vize icin neler gerekli ogrenmek istiyorum dil kursuna gitmeden ogrensek almancayi bir sorun olurmu =]]