Evlilik , Calışma izni hakkında..

22. 05. 2014, 10:36

Merhaba, Ben (bay) Türkiye Antalya yaşıyorum. Eşim Almanya Bremen\'de yaşıyor. Ben kısa süreli Schengen vizesi aldım 27.05.2014 de eşimin yanına gidiyorum . orada aile birleşimi yapmamız mümkünmü mümkün ise Mesleğim aşcılık üzerine bunun ile ilgili belgelerim var ve bu belgelerimi almanca mı yapmam gerekiyor. nasıl bir yol çizmemiz gerektiğini henüz bilmiyoruz. eşim türk vatandaşı alman vatandaşlığı için başvurusu var yalnız henüz bir cevap gelmiş değil. Ben eşimin yanında yaşamak istiyorum ve orada çalışmam için buradaki aşcılık üzerine almış oldugun belgeleri ve daha öncelerden aşcılık üzerine olan çalışma belgelerimi ne yapmam gerekiyor. schengen vizem 27.07.2014 de bitiyor. bi yola başvurmak istiyorum Antalya Alman konsolosluğuna gittiğim zaman bilgi vermediklerini vize ile ilgilenmediklerini söylüyorlar . :-s

26. 05. 2014, 16:03

Merhaba yasinmeydan,

bize ulaşmanın yolunu bulduğuna sevindim.
Sorunu Mail -Beratung üzeri cevapladığımız için buraya tekrar cevap yazmıyorum.

Sana iyi günler diliyorum

JMD-Ali

07. 11. 2014, 10:35

çalışma izni şartları nelerdir ?

10. 11. 2014, 10:21

Merhaba erhas,

Sorunuzu doğru ve ayrıntılı cevaplamamız için, bazı bilgileri vermeniz gerekiyor.
Örneğin, hangi alanda iş arıyorsunuz?. Mesleğiniz var mı? vs. Bu bigilerinizi Forumda vermek istemiyorsanız, mail danışmanlığı bölümüne tıklayıp sorunuzu direk danışmanlarımıza gönderebilirsiniz. Bu durumda bilgileriniz sadece sizin ve danışmanımız arasında kalmaktadır.

Çalışmalarınızda başarılar dileği ile,
İyi günler diliyorum.
JMD-Ali

20. 03. 2016, 18:14

s.a benim eşim almanyada türk vatandası sınırsız oturumu var ve su anda 8 aylık hamile gitmek içişn ben ne yapmalıyım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim orda bi kaç arkadası cocuk dogmadan eşini götürmüş ama hiçbieinden bi bilgi alamadım lütfen yardımcı olun saygılr