ALMAN VATANDAŞI COCUĞUN YANINA GÖÇ

17. 06. 2016, 10:29

Merhaba

Sizi rahatsız ediyorum ama kısa bir sorum olacaktı sizlere

Benim eşim Almanya da doğma büyüme ora da yaşayan ve Türk vatandaşı olup oturum iznine sahiptir. aynı zaman da bir de Alman Vatandaşı 2 yaşında kızımız var ve eşim ailesi ile Almanya da yaşamaktadır. Ben de işim gereği İstanbul da Mercedes Benz Türk A.Ş firmasında muhasebesinde çalışmakta olup eşimin yanına belli zamanlar yanına gidip gelmekteyim size sorum şu olacaktı eşim çocuktan dolayı 2 yıldır çalışmıyor çocuğumuz olduğundan dolayı Almanya hükumeti 3 yaşına kadar çalışmaması için müsaade veriyormuş her halde Almanya da ama biz yine buna rağmen sigortasını ödüyoruz ve ben artık Almanya da eşimin ve kızımın yanında olmak için alman vatandaşı çocuk üzerinden göç işlemi ile vize başvurusunda bulunacağım ancak eşim 2 yıldır çalışmadığından bir gelir durumu beyan edemeyecek ancak hesabında kendi şahsına ait olarak 10.000 € yakın parası var aynı zaman da benim de 6.000 € yakın param var benim vize başvurumda eşimin gelir belgesi beyanı isterseler yani aylık bilgisini isterseler banka hesap dökümünü verirsek ve maddi anlamda paramızın var olduğunu ve hiç bir şekilde zor durumda kalmadan devlete yük olarak hayata başlamayacağımızı belgelerse gelir belgesi gerekir mi yine de yani eşim in bir işe girip aylık bilgisini göstermek zorunda mı dır.

bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar