Ne yapayım?

14. 03. 2013, 17:34

Selamlar. Yıllardır sevdigim kız türkiyeye gelmekden vazgeçti mecburen evlenip benim gitmem gerekiyor .
Kız arkadaşım üniversiteyi bitirmek üzere, ben işçiyim.
Her kafadan bir ses çıkıyor kimi git kurtul kimi burdan daha beter diyor.
içim rahat etmiyor maddi durumum çokda iyi sayılmaz ama çok çalışkan ve tutumluyumdur.
Gitmek dahamı hayırlıdır tavsiyeniz varmı bu kardeşinize teşekkür ederim.

14. 03. 2013, 17:37

elinde mesleğin varsa almancada biliyorsan git

14. 03. 2013, 17:46

Bence gitmeden önce dil konusunu iyi araştır. Vize konusu nasıl?

14. 03. 2013, 17:48

İş makinası oparatörüyüm sertifikam var. Buda bir meslek burda ama orda olmadıgım için orda işe yararmı bilmiyorum.
Gerçi pek iş ayırt etmem normal bedensel işlerdede çalışırım :S galiba en mantıklısı gidip yüzümüze görüncek olanı görmek

Evet burdada vize alırken a1 belgesi için gerekiyor yakında burdaki kursa başlıycam gidince ordada gerekiyormuş mecburen ordakinede gidicez dil sorun değil diye düşünüp kendime güveniyorum 1-2 senede ögrenirsin diyor kız arkadaşım .
Benim sorunum güvensizlik geçinmek dahamı zordur buraya göre burda çar cur etmeden düşük miktarlarla allaha şükür geçiniyorum orda nasıl olur ay sonları zormu gelir bunu düşünüyorum

15. 06. 2013, 19:40

Merhabalar ben almanca sınavından 80 aldım eşim türk vatandaşı 7. ayın 1 inde konsoloslukda görüşmem var eşim 2010 dan beri çalışıyor ama sözleşmesi 8. ayda bitiyor sizce vizem çıkarmı.

16. 07. 2013, 16:46

Merhaba Blacksea
Denemekte fayda var , denemezsen \'\' ah keşke \'\' lerle yaşarsın . Ben 23 sene denedim ,olmadı toprağıma geri döndüm . :-D
Herkesin kendi vatanı ...................

21. 07. 2013, 18:27

Merhaba adım murat yaklaşık olarak 14.11.2011 de evlendim eşim almanyada ve hasta 2 yıl boyunca 3 aylık kursa gittim 3 4 defa sınava girdim ama kazanamadım ki kazanamıyorum şimdi bugün 21 temmuz 2013 eşim 2 haftadır hastanede yatıyor böbrek rahatsızı ve şuan da bel fıtığı yzünden kalkamıyor ne yapacağımı bilmiyorum maddi yönden de durumum okadar iyi değil
onuda geçtim 2 yıldır öyle duruma geldim ki bazen yaşama sevincim bile kalmıyor şuan ne olurdu da bir yardım elini uzatan olsa ki bu sadece maddiyat için demiyorum şuan tek isteğim almanyada eşimin yanında olmak istiyorum ben başka bişi istemiyorum alman devletinden yetkili kim varsa yada kim görecek yada bu yazdıklarımı okuyacaksa lütfen allah rızası için yardım edin :( bu durumda piskolojimde bozuluyor eşim bile stres yaşıyor o orda ben burdayım diye sınav sınav sınav ben almancayı almanyada öğrenmek istiyorum şuan zor durumdayım lütfen yardım edin sayın yetkililer :( saygılarımla...

29. 07. 2013, 15:52

mavi 55 Merhaba,

sorunu aynı zamanda ana sayfada bulunan mail danışmanlığı üzerinden illetiğin için soruna maildanışmanlığı bölümünden cevap verilmistir. Kullanıcı adın ve şifrenle beraber giriş yaptıktan sonra cevabı okuyabilirsin.

Saygılar

Admin

14. 08. 2013, 07:48

merhabalar!

karım bulgaristan göçmeni.bende bulgaristanda oturum izni için D vizesine başvurdum.Beklemedeyim.Bana Bulgar kimliği vereceklermiş.Bununla eşimin gittiği yere vizesiz gidebiliyormuşum.Peki çalışma izni konusunda durum ne oluyor?Biz Alamnayaya yerleşmek istiyoruz.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

15. 08. 2013, 15:23

murat34 Merhaba,

sorunu aynı zamanda ana sayfada bulunan mail danışmanlığı üzerinden illetiğin için soruna maildanışmanlığı bölümünden JMD-Can tarafindan cevap verilmistir. Kullanıcı adın ve şifrenle beraber giriş yaptıktan sonra cevabı okuyabilirsin.

Saygılar

Admin

27. 08. 2013, 13:10

meraba ben 21 yasındayım askerlıgımı yaptım almanyaya calısma amaclı gıtmek ıstyrum ne gerekıyor ne ıstenıyor lutfen yardım edın bu kardesınıze ..??

30. 09. 2013, 15:21

Yazınız kullanım kuralları dışında olduğu için silinmiştir.

Admin

20. 11. 2013, 20:07

Alman vatandadi biriyle Türkiye de nikah yapacagim benim ona buradan gondermem gereken bir evrak varmi?

23. 07. 2014, 16:22

merhaba:

acilen annem icin yardıma ihtiyacım var.annem 6 yıl önce evlenerek almanyaya gitti.1.5 yıldır eşinden ayrı bosanma davası açıldı devlet avukat temin etti ama ne nafaka belli oldu ne de boşanma davası.avukatı alman oldugu icin anneminde almancası olmadıgı için anlaşamıyorlar.devlet şu an anneme maddi olarak yardım ediyor.almanyada kimsemiz olmadıgından boşanma sürecini avukatla görüşme işlemini ve diğer evrak işlerini dil sorunu oldugundan zorlukla yapıyor.almanyada kalan türkler için yardım destek birimleri veya yardım edebilecek kimse yok mu?lütfen eger varsa cevap yazarmısınız?annem DUİSBURG da yaşıyor.