Almayada ki Eş ile Evlenmek İçin Vize Başvurusu Hakkında Birkaç Soru ! Önemli Lütfen Cevaplayınız!

11. 08. 2014, 11:01

Merhabalar ,
Ben Almanya da ki arkadaşımın yanına gidebilmek için evlilik vizesi almak istiyorum.Kendisi hem Alman hem Türk vatandaşı (ilk önce Alman vatandaşlığını almış) . Ama aklıma takılan birkaç soru var onları sizlere sormak istiyorum.Bunlardan bazıları:
1- Bu vizenin geçerlilik süresi ne kadar?
2- Konsoloslugun vize alma ile ilgili şartlarından biri olan " Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (Formül B). Yabancı uyruklu eşe dair bilgileri de içermelidir." şartındaki evrak tam olarak ne oluyor ? Yani bu belgeyi hem ben ( Türkiye de olan ) hem de( Almanya da ki arkadaşım da ) alması mı gerekiyor ? ikimiz aynı belgeyi ayrı ayrı hazırlayıp mı sunmamız gerek konsolosluğa ? Yoksa benim tek almam yeterli midir?
3-Diğer aklıma takılan madde : "Her iki eşe ait uluslararası evlenme ehliyet belgesi veya Almanya`da ki evlendirme
memurluğundan evlilik başvurusunun yapıldığına dair teyit ". Biz evlenme ehliyeti belgesi almayı düşünüyoruz. Bu belge tam olarak neyi içeriyor. İçerisinde evlenme tarihimiz mi yazacak ne ? Bu belgeleri alma konusunda ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.
4- Diğer bir sorum da : Bu vizeyi aldıktan sonra biz kesin olarak evlenmek zorunda mıyız ? Eğer bir problem olursa evlenme tarihimizde gecikme vs. Bu vizeyi uzatma imkanımız var mı veya başka bir vize türüne örn. öğrenci vizesine yada dil kursu vizesine. Çünkü benim asıl düşüncem orada üniversite okumak ondan sonra evlenmek. (aynı kişi ile )