Aile, iş, mülk ile vatandaşlık

16. 01. 2017, 20:25

Merhaba,
Mail danışmanlığı yolu ile
"" Merhaba,
Elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım ve bu konuda gerçekten doğru bilgiye ihtiyacım var her form sitesine bakmaktan kafam bulandı bildiğimi de unuttum resmen.
Nişanlım almanya doğumlu 6 yaşına kadar almanyada yaşıyorlar ve ailesi ayrılıyor baba orada kalıyor anne nişanlım ile Türkiye\'ye dönüyor. Şu anda 24 yaşında evleneceğiz bu yaz aklına Almanya\'da yaşama fikri geldi davetiye vb. gibi bir durumla almanyaya yerleşmesi söz konusu olabiliyormu acaba ? Baba hala orada ve alman vatandaşı yanına alması söz konusu olabilirmi ? Alırsa diyelim ben evlenip yanına geçebilir miyim yada babasının yanında veya farklı bir yerde ikamet gösterip ne kadar yaşaması gerekiyor benim onun yanına gitmek için başvurmam için ? Nişanlım bayan 24 yaşında almanya doğumlu 6 yaşına kadar orada yaşadı""
Böyle bir soru sormuştum bu eğer nişanlımın vatandaşlığı olamıyor ise oturma ve çalışma izni alması ve beni de yanına alması 5 sene yaşayıp vatandaşlık almamız mümkün müdür?. Bunun dışında Almanya\'dan ev alarak veya herhangi bir ticaret işi ile uğraşarak oturma ve çalışma izni alıp sonraki yıllarda vatandaşlığa geçiş yapabilmemiz söz konusumudur acaba?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.