almanyada egitim

25. 05. 2013, 11:43

merhaba iyi günler,

benim adim alper ve ben arkadasim icin yardim isteyecektim. Allah nasip ederse de hanimim olacak. onun icin yardiminiza ihtiyacim var :)

kendisi denizli pamukkale universitesinden resim ögretmenligini önümüzdeki haziranin ikinci haftasinda mezun olarak bitirecek. ve burada almanyada en azindan es deger bi bölümünde devam okumak istiyor, örnegin master gibi. almanyada resim ogretmenligi gibi bir bölüm yok bunu biliyorum. ama kendi bölümünde de sadece ögretmenlik de ögrenmiyorlar. hatta ögretmenlik, ögrendikleri derslerinin %15lik kisimi. Transkirpindeki ders icerikleriyle baktigimda kendi görüsümle almanyada sanat tarihi (Kunstgeschichte) ye cok uygun. (temel tasarim, desen, perspektif, bati sanat tarihi, sanat felsefesi, cocugun sanatsal gelisimi, sanat elestirisi, cagdas sanat, insan haklari ve demokrasisi, resim, heykel, baski ve bunun gibi dersler iceriyor ) elimde traskribi ve almanca cevirisi de var. lazim olacak olursa seve seve gönderebilirim. ve bir sey daha, resim sanat üzerine kendisinin gercekten cok cok iyi bir yetenegi var. cam seramik kursuna da gitti ve basariyla tamamladi. cok güzel tablolu resimler yapiyor, okullarin duvarlarini boyuyor. yani cok yetenekli.

Yani, dedigim gibi türkiyede universitesini bitirmis ve burada bir sekilde tutturmak istiyoruz Sonucta burada uzun bir süre benimle bir kalacak.

simdiden cok tesekkür ederim

01. 08. 2013, 03:07

merhaba master basvurusu için öncelikle yaşayacağı yere yakın üniversitelere bakıp kendisine uygun programı secip basvurmalıdır.Her universite ayrı ayrı belgeler ve basvuru sartlarına sahip olabiliyor.Ama freier kunst ile devam edebilir eşiniz resim veya cam ile mastera.Giderse orda biçok farklı alan sunulur kendisine içinden secmesi gerek.

26. 12. 2017, 17:09

Ben Fen Lisesinde Okuyorum. B1 Almanca biliyorum. Gelecek sene Almanya'ya gelip lise okumak istiyorum ve üniversite ile iş kariyerimi orada yapmak istiyorum. Bunundan dolayı Almanya'ya gelip nasıl lise okuyabilirim?

Ben Fen Lisesinde Okuyorum. B1 Almanca biliyorum. Gelecek sene Almanya'ya gelip lise okumak istiyorum ve üniversite ile iş kariyerimi orada yapmak istiyorum. Bunundan dolayı Almanya'ya gelip nasıl lise okuyabilirim?