jmd4you - Das Beratungsportal für Dein Leben in Deutschland

Forum

Die Forenthemen sind den verschiedenen Alltagssituationen zugeordnet: Ausländerbehörde, Familie, Freundschaft usw. Über diese Themen kannst du deine Fragen stellen, deine Meinung äußern oder anderen Usern antworten. Zum Lesen brauchst du dich nicht zu registrieren. Wenn du einen Beitrag schreiben möchtest, musst du dich registrieren. Das geht in wenigen Schritten. Bevor du die Foren benutzt, lies bitte zuerst die Nutzungsbedingungen.

Almanya işçi vizesi

06. 09. 2014, 11:06 aligezer

Merhaba ben otomasyon ön lisan ve işletme bölümü lisans mezunuyum askerlik görevini de tamamladım. Almanyada tanıdıklarim aracılığıyla iş bulma imkanimda var. Oraya gidip çalışma vizesi almam mümkün mü? oraya gitmeden çalışma sözleşmesi hazırlanap oraya gidilebilirmi?

09. 09. 2014, 04:39 kazim

İs ariyorum yurt disinda

27. 10. 2014, 10:11 JMD-Ali

@aligezer

Merhaba aligezer
Öncelikle sabrınız icin teşekkürler. Yoğun ilgiden dolayı sorunuzu biraz gecikmeli cevaplıyorum.
Alman Oturum Yasası`nın 19. Paragrafına göre aşağıda belirteceğim koşulları yerine getiren bir kişi Almanya`da geçici oturum „ Mavikart Avrupa“ oturumu hakkı kazanmaktadır.
Eğer siz bir Alman Üniversitesinden Mezun olmuşsanız yada yabancı bir ülkede Almanya`daki üniversiteye denk gelen bir Üniversiteyi bitirmişseniz ve Almanya`da somut bir iş teklifi almişsanız veya iş sözleşmesi yapmışsanız ayrıca yıllık bürüt geliriniz 47.600 € olacak ise, bu yıllık gelir, bazı ihtiyaç olan mesleklerde yıllık 37.128 € olarak hesaplanmaktadır, oturum hakkı alabilirsiniz.
İhtiyaç olan meslekler şöyle sıralanmaktadır; Fenbilimleri, Matematıkçiler, Mühendisler, Doktorlar, İnformasiyon, iletişimteknolojileri ve bilgisayar alanındaki akademisiyenler. Bu durum da Alman iş dairesinin çalışmanızı onaylaması gerekiyor.
Buraya gelip çalıştıktan 33 ay sonra Mavikart Avrupa oturumu sahibi olarak, süresiz oturum hakkı , diğer adıyla yerleşme hakkı elde edebilirsiniz. Eğer siz Almanca B1 Sertifikasına sahipseniz, 21 ay sonra yerleşme hakkı elde edebilirsiniz.
Eğer siz Almanya`da halen bir iş bulamadıysanız, Almanya`da iş aramak için altı aya kadar iş arama vizesi alıp Almanya`ya gelip iş arayabilirsiniz. Yalnız bu süre içinde kendi geçiminizi kendiniz sağlamanız gerekmektedir. Çünkü bu süre içinde çalışma izniniz yoktur. Ama bu süre içinde mesleğinizle ilgili, yukarıda belirtiğim şartlar altında, iş bulursanız, Türkiye`ye dömeden buarda yetkili yabancılar dairesine başvurup oturma ve çalışma izni alabilirsiniz.

Ek olarak vereceğim Linklerde iş arayabilirsiniz. Yani burada önemli olan sizin iş bulmanız.
http://www.make-it-in-germany.com/arbeiten/in-fuenf-schritten-zum-arbeiten-in-deutschland/visum/
http://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/de/job_finden.php
Çalışmalarınızda başarılar dileği ile,

İyi günler diliyorum.
JMD-Ali

@kazim

Merhaba kazim
Öncelikle sabrınız icin teşekkürler. Yoğun ilgiden dolayı sorunuzu biraz gecikmeli cevaplıyorum. Sorunuzda mesleğinizi, nasıl bir iş aradığınızı, herhangi bir diplomanızın olup olmadığını belirtmemişsiniz. Eğer bu ayrıntıları bize yazarsanız size daha uygun bir cevap yazabilirim. Ayrıntıları Forumda yazmak istemiyorsanız, mail danışmanlığını tıklayıp sorunuzu direkt bize mail danışmanlığı aracılığı ile gönderebilirsin.

Çalışmalarınızda başarılar dileği ile,

İyi günler diliyorum.
JMD-Ali

07. 11. 2014, 10:33 erhas

merhbalar erasmus öğrencisi olarak Almanyaya gideceğim ve orda kalmaya devam etmek istiyorum Almanya vizesi başvurusunu nasıl yapmalıyım sizce?

10. 11. 2014, 10:43 JMD-Ali

Merhaba erhas,

Almanya`ya giriş için yapacağınız vise başvurusu için gerekli olan evraklar veya yerine getirmeniz gereken koşullar, Almanya`ya gidiş amacınıza bağlı olarak değişiklikler arzetmektedir.

Vize dilekçesinizi, ülkenizde yaşadığınız bölgeyle ilgili Alman yurtdışı temsilciliğine vermeniz gerekiryor. İlk önce gerekli evrak ve özellikleri hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Vize süreci hakkında tüm bilgileri, sözkonusu elçilik veya konsolosluğun internet sayfasından elde edebilirsiniz. Buradan, aynı zamanda Almanya’ya giriş ve vize mevzuatları hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Biz vize ile ilgili danışmanlık hizmeti vermiyoruz.

Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul başkonsolosluğunun internet adresi: http://www.istanbul.diplo.de/. Ayrıca Türkiye`de randevu işlemleri ayrı bir kuruluş tarafından gerçekleşmektedir. Bu kuruluşun internet adresi:
http://www.idata.com.tr/de/
Bu adreslerden gerekli bilgileri alabilirsiniz.
Çalışmalarınızda başarılar dileği ile,

İyi günler diliyorum.
JMD-Ali

12. 12. 2014, 14:26 rici

Almanya Turistik Vizesi İçin Neler Gerekli?
Vize başvuru formu: Konsolosluk veya yetkili danışmanlık firmalarından temin edinilebilen bu form eksiksiz bir şekilde, büyük harflerle, Türkçe ve Almanca olmak üzere iki dilde doldurulmalıdır.
Pasaport: Yıpranmış ve hasar görmemiş olmak kaydıyla, en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması ve en az 2 sayfasının boş olması gerekir.
Biometrik fotoğraf: Son 3 ay içerisinde çekilmiş beyaz fonlu 2 adet biometrik fotoğraf sunulmalıdır.
Hesap cüzdanı: Güncel tarihli, hesap hareketlerini ve bakiyesini gösterir şekilde olmalıdır.
Kimlik kartı fotokopisi: T.C. kimlik numarası yazılı olması zorunludur.
Sağlık sigortası: Vize süresini kapsayan, uluslararası geçerlilikte ve en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır.
Rezervasyonlar: Seyahat edecek kişinin ismi üzerine gerçekleştirilmiş, gidiş - dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonlarının belgesidir ve istenilen Almanya vizesi tarihlerini desteklemelidir.
Taşınamaz eşya bildirimi: Kişinin üzerine veya ailesi üzerine kayıtlı olan ev, arsa, araba gibi değerli mal varlıklarına ilişkin tapu veya ruhsat bildirimi istenmektedir.
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
Şirket sahipleri için istenen ek belgeler;
Vize talep dilekçesi: Antetli kağıt üzerine istenilen Almanya vizesi süresi, seyahat nedeni, varsa sponsoru ve vize süresi bitmeden ülkeden ayrılacağınız belirtilerek hazırlanmalıdır.
İmza sirküleri
Vergi levhası fotokopisi: Bulunulan yıldan önceki 1 yılın vergi ödemelerine ilişkin bilgi içermelidir.
Faaliyet belgesi: Son 3 yıl içerisinde Schengen vizesi almış kişiler yalnızca fotokopisini sunabilirler.
Ticari sicil gazetesi fotokopisi
Çalışanlar için istenen ek belgeler;
Vize talep dilekçesi: Antetli kağıt üzerine seyahat nedeni, süresi, varsa sponsoru ve Almanya vizesi süresi bitmeden ülkeden ayrılacağınız belirtilerek hazırlanmalıdır.
SSK işe giriş bildirgesi
SGK hizmet döküm belgesi
Maaş bordrosu
Öğrenciler için istenen ek belgeler;
Öğrenci belgesi
Muvafakatname: Seyahat edecek bireyin 18 yaşından küçük olması durumunda istenir. Anne baba tarafından hazırlanan belge noter onaylı olmalıdır. Kişi ebeveynleriyle yolculuğu gerçekleştiriyor olsa dahi bu belgenin sunulması zorunludur.
Gelir belgesi: Almanya vizesi alacak öğrencinin gelirlerini karşılayacak kişiye ait belgelerdir. Banka hesap cüzdanı, maaş bordrosu, tapu, ruhsat ve varsa kira geliri gibi belgeleri kapsamaktadır

22. 12. 2014, 20:44 Aigerim

Merhaba benim adim Aigerim.Ben Kirgizstanliim Stambulda oturuoprum
Benim Almanuoda arkadashim bana ish bulmish nasil kide bulerim ne apmam ilaazim.Ish vizasi ilaazommi arkadashimim ne yapmasi olaazim bana uardam edseniz

07. 01. 2015, 17:22 JMD-Ali

Merhaba Aigerim,
Eğer Almanya`da çalışmak istiyorsanız;
Alman Oturum yasasının 18.paragrafına göre aşağıdaki koşulları yerine getiriyorsanız, size Almanya`da çalışmanız için oturum izni verilebilinir.
Eğer siz konkret bir iş teklifi almışsanız ve diğer genel koşulları da yerine getiriyorsanız (bir geçerli pasaporta sahipseniz, Almanya`da kalacağınız süre içinde geçiminiz güvence altına alınmışsa, Almanya`dan yurdışı edilmenize sebep olacak bir durumunuz yok ise, vb.)
Prensip olarak Alman İş Ajansı`nın, Almanya`da bulacağı işte çalışmanız için onay vermesi gerekiyor. Bu iş sıradan bir düz işte olabilir yada yüksek kalite gerektiren bir iş de olabilir.
Ama bazı işler bu onayın dışında tutulmuştur. Bunlar; yüksek kalite gerektiren, ekonomi, bilimsel araştırma ve geliştirme alanındaki yönetici ve çalışanları kapsamaktadır.
Siz sorunuzda arkadaşınızın size iş bulduğunu belirtmisiniz. Bunun için, sizin arkadaşınızın sizin için iş bulduğu firma ile bir iş sözleşmesi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu iş sıradan bir iş ise Alman iş kurumunun bunu onaylaması gerekir. Eğer yüksek kalite gerektiren bir iş bu onaya gerek yoktur. Siz bu iş sözleşmesi ile gidip Almanya Konsolosluğuna vize için başvurabilirsiniz.
Çalışmalarınızda başarılar dileği ile,
İyi günler diliyorum.
JMD-Ali

05. 02. 2015, 00:37 hakko

merhabalar... öncelikle böyle güzel bir uygulama ya basladiginiz icin tesekkürler ...

su anda almanya da telefon kontagında oldugum bi arkadasım var ve ona almanya isci vizesi veya isci davetiyesi hakkında sormus oldugum sorulara genelde hep bu yolun cok zor oldugunu ve neredeyse imkansız oldugunu soyledi... bir alman bayanla konustum ve oda tam tersine bu isin cok kolay oldugunu söyledi kisi veya kurumun senın adına duzenledigi bir evraktan ibaret oldugunu ve hatta o kısı senınle calısmak ıstedıkten sonra alman hukumetinin red cevabı veremıyecegıne kadar soyledı....

ben lise mezunuyum ve herhangı bir mesleki dıplomam yok.. 10 yıldır turizm sektorunde calısmaktayım yasım 28 ve almanyada nasıl ve hangı sektorlerde calısabılırım bunlar hakkında bılgı alabılırsem cok sevınırım

simdiden cok tesekkurler

ıyı calısmalar :P)

19. 07. 2015, 11:48 redrays

Merhaba, öncelikle böyle bir hizmet verdiğiniz için çok teşekkürler. Ben İngilizce Öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisiyim, A2 seviyesinde almancam var, bu sene en az B2\'ye kadar Almancamı ilerletip Goethe\'nin veya TELC\'in sınavına girmeyi düşünüyorum. Okuduğum alanda iş tecrübem, referans yazılarım da bulunuyor. Almanya\'da arkadaşımın dil okulu var ve okulum bitince beni oraya hem Türkçe hem de İngilizce öğretmeni olarak işe almak istiyor, benim bu şartlarda Almanya\'dan işçi vizesi almam mümkün müdür? Bu arada Türkçe öğretmenliğine dair bir diploma veya sertifikam yok.
Teşekkürler

19. 09. 2015, 14:54 balkudilan

Merhaba,
Acaba hangi tür işler yüksek kalite gerektiren işler olarak geçiyor?
Mesela ben iç mimar olarak Almanya\'da iş bulursam Alman İş Ajansı\'ndan onay almam gerekir mi?
Teşekkürler

23. 01. 2016, 16:19 bedoroza

Merhaba sayın admin.ismim mehmet.7 sene fransa 4 sene almanya olmak üzere 11 yıl avrupada ikame ettim.15 yıldır türkiyedeyim.32 yaşındayım evliyim.tekrar almanyaya dönüs yapmak istiyorum.aplam kuyumcu işletmekte.abim ise büfevişletmekte.üniversite işletme mezunuyum.almanca ve fransızca bilmekteyim.abim veya aplam işçi ihtiyacından dolayı beni ve ailemi yanlarına götürme imkanı olurmu.yardımcı olursanız sevinirin.mail adresim bedo_roza@hotmail.com.

04. 02. 2016, 11:38 emre_8190

ALMANYADA HASTA VE YAŞLI BAKIM ÜZERİNE İŞ TEKLİFİ ALSAM ÇALIŞABİLME İMKANIM OLURMU. TÜRKİYEDE YAŞIYORUM. TİCARET LİSESİ MUHASEBE MEZUNUYUM. 6 AYLIK BİR KURSA GİTTİM TÜRKİYEDE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKAM VAR HASTA VE YAŞLI BAKIM ÜZERİNE. BU SERTİFİKANIN GEÇERLİ OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM. ALMANYADAN BİR İŞ TEKLİFİ ALSAM ÇALIŞMA ŞANSIM NEDİR. GÖRÜŞTÜĞÜM KİŞİLER VAR ANCAK BANA ALMANYADA YADA AVRUPA BİRLİĞİ İÇİNDE OLSAM KOLAYLIKLA ALIRIZ İŞE DEDİLER. İLK ÖNCE SCHENGEN VİZESİ İLE ALMANYAYA GİDİP 15 - 20 GÜNLÜĞÜNE ORADA İŞ SÖZLEŞMEMİ YAPSAM ÇALIŞMA VE OTURUM İZNİ ALABİLİRMİYİM. BİRDE İŞLEMLERİM SCHENGEN VİZEMİN SÜRESİNİ AŞAR İSE UZATMA ŞANSIM VARMIDIR. BU SÜRE İÇİNDE BANA KEFİL OLACAK MASRAFLARIMI KARŞILAYACAK KİŞİ VE KİŞİLER MEVCUT. BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM. ÇOK ACİL. TEŞEKKÜR EDERİM..

18. 05. 2016, 18:36 Caglar

[b]Merhaba,

Hali hazırda 90 gun sureli turistik vize varsa, iş teklifide almıssak, almanyaya turistik vize ile gidip almanya da oturum vizesi icin basuru yapılıyor mu!??? Yoksa illa istanbuldan mı yapmak gerekiyor???[/b]

20. 05. 2016, 13:56 hologramsalad

Merhaba. Böyle bir hizmet verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Almanya doğumlu, lisede Sprachdiplom hak etmiş, 4 yıllık üniversite mezunu bir post prodüksiyon (film) emekçisiyim. Almanya\'ya çeşitli sebeplerden ötürü bir çalışan olarak geri dönmek istiyorum. İş bulabilme olasılığım nedir? Hangi rotayı çizmemi tavsiye edersiniz?

04. 02. 2017, 14:33 glaydn

Merhaba,benim sorum ; Eşim,ben ve 15 yaşındaki çocuğumuz ile alakalı...bizim pasaportlar yeşil,eşim emniyetten emekli,ben siyasal bilgiler mezunuyum,eşim de üniversite mezunu..çocuğumuz ise milli sporcu.. biz Almanya\'ya yerleşmek istiyoruz..ufak da olsa mülk alabiliriz yahut bir arkadaşımızın iş yerinde çalışabiliriz. Oturum alma şansımız nedir? yada neler yapmalıyız. bir yıl sonra cevap vermeyin :)

06. 03. 2017, 06:10 Tahir

Selam.boyaciyim almanyada sirketlerde calismaq isterim.rusyada sirketlerde cok calisdim.10yildan fazla.tasurun olaraq sirket iscisi gibi calisdim.moskvada kontec(koçaq)firmasi verso-monolitde cox calisdim.almanya icin davetinizi gozleyirem

21. 03. 2017, 11:57 Feelguy

Merhabalar

Almanyadan is teklifi aldim, 1 yillik sozlesmeyi imzalayip postayla gonderecekler, fakat meslegim dovmecilik. Sertifikalarim var fakat ulusal vizede belirtilen denklik kriterlerini nasil saglayacagim? Benim meslegim el sanati oldugu icin universitede bolumu yok haliyle. Vize basvurumda nasil bir yol izlemem gerekli? Ayrica cevap almam ne kadar surer?

06. 06. 2017, 00:07 hposcu

[b]Yurt dışında çalışmak istiyorum. Kalifiye bir elemanım.[/b][i][/i]

06. 06. 2017, 00:11 hposcu

[b]Yurtdışında çalışmak istiyorum kalifiye elemanım.
[/b][i][/i]

http://hposcu01.blogspot.com.tr/2017/03/i-can-add-maximum-value-in-cnc.html

22. 11. 2018, 17:02 KenanDuman

merhaba 


ben şuan Almanyada işçiyim bir Türk firması ile yeşil kartlı olarak geldim burada nasıl kalabilirim