Künye

Bundesarbeitsgemeinschaft Ev. Jugendsozialarbeit e.V.
Servicebüro Jugendmigrationsdienste (JMD)
Adenauerallee 12-14, 53113 Bonn
t. 0228- 95968-0
f. 0228- 95968-30
info(at)jmd4you.de
www.jugendmigrationsdienste.de

 

 Avrupa Entegrasyon Fonu (AMIF) ve Aile, Yaşlılar, Kadınlar ve Gençler Federal Bakanlığı tarafından desteklenmiştir

Proje: JMD-Çevrimiçi Danışmanlıkla Entegrasyon

Proje yönetimi: Özcan Ülger

İletişim: uelger(at)jmd4you.de

 

EDV: Gerald Rathjen

İletişim: rathjen(at)jmd4you.de

 

Sorumluluk Reddi

 

İçerik sorumluluğu

Sayfalarımızın içeriği büyük bir özenle hazırlandı. Ama buna rağmen içeriğin doğruluğu, tamlığı ve güncelliği konusunda bir garanti üstlenemiyoruz.

Hizmet tedarikçileri olarak genel kanunlara göre § 6 Para.1 MDStV ve § 8 Para.1 TDG'ye göre bu sayfalardaki kendi içeriklerimizden sorumluyuz. Ama hizmet tedarikçileri, aracılık ettikleri veya sakladıkları yabancı bilgileri denetlemek veya gerekirse yasadışı bir etkinliğe işaret edip etmediklerini araştırmak konusunda yükümlü değillerdir. Genel kanunlara göre bilgilerin kaldırılması veya kullanımının engellenmesiyle ilgili yükümlülüklerse saklıdır. Ancak bu konudaki bir sorumluluk somut bir kanun ihlali hakkında bilgi sahibi olunduğu andan itibaren mümkündür. İlgili kanunların ihlal edildiği anlaşıldığında bu içerikler derhal kaldırılır.

 

Bağlantılarla ilgili sorumluluk

Teklifimiz, içeriklerini etkileyemediğimiz üçüncü kişilerin harici web sayfalarına bağlantılar içermektedir. Bu nedenle bu yabancı içerikler için de bir garanti üstlenemiyoruz. Bağlantısı verilen sayfaların içeriklerinden sayfaların ilgili tedarikçisi veya işleticisi sorumludur.

Bağlantısı verilen sayfalar bağlantının verildiği anda olası kanun ihlalleri açısından kontrol edilir. Bağlantının verildiği anda yasadışı içerikler görülmemiştir. Ancak bağlantısı verilen sayfaların içeriklerinin sürekli olarak kontrol edilmesi bir kanunu ihlaline dair somut gerekçeler olmadan beklenemez. Kanun ihlallerinin olduğu anlaşılması üzerinde bu tür bağlantılar derhal kaldırılır.

 

Telif Hakkı

Sayfaların işleticileri, başkalarının telif haklarına dikkat etmek veya kendi oluşturdukları ve lisanssız yapıtları kullanmak için çabalamaktadır.

Sayfa işleticilerinin bu sayfalarda oluşturdukları içerikler ve yapıtlar Alman telif haklarına tabidir. Üçüncü kişilerin katkıları, katkı olarak açıklanmaktadır. Telif hakkı sınırının dışında çoğaltma, işleme, yayma ve her türlü değerlendirme, ilgili yazarın veya yaratıcının yazılı onayını gerektirmektedir. Bu sayfanın indirilmesi ve kopyalanması izni sadece kişisel kullanım için verilmektedir, ticari kullanım için değil.

 

Veri Koruma Beyanı

 

Jmd4you'nun teklifi hakkında sadece bilgi almak ve web sayfalarımıza bakmak istiyorsan kayıt olman gerekmez.

Kayıt ancak teklifimizi gerçekten kullanmak ve sohbet veya bireysel danışmanlıktan yararlanmak istediğinde gereklidir.

Kayıt için bir kullanıcı adı (istediğin bir rumuz) ve parola girmen gerekiyor.

Parola rakam ve (büyük veya küçük) harflerden oluşmalıdır. Dikkat: Başka web sitelerinde de kayıtlıysa güvenliğin için jmd4you için farklı erişim verileri kullanmalısın!

Parolanın yanında yaşına ve cinsiyetine, bir AB üye ülkesinin vatandaşı olup olmadığına dair bilgilere de ihtiyacımız var. (Bu soru, malzeme işleme teknolojisinin kuralları gereğidir)

Bir eposta adresi girip girmemeyi seçebilirsin. Sistem, o zaman JMD danışmanından bir cevap olup olmadığına dair epostayla sana bilgi verebilir. Ayrıca bir JMD danışmanının hastalanması durumunda da sistem sana bilgi verebilir. Bir başka avantaj da sistemin parolanı unutursan sana yeni bir parola gönderebilmesidir. Epostanı girmezsen sana yeni bir parola gönderemeyiz ve senin de yeniden kayıt olman gerekir. (Bu nedenle de önceki sorularına ve cevaplarına erişemezsin.)

Çevrimiçi danışmanlığının tamamlanması üzerine en geç hizmetle ilgili deneyimlerini ve memnuniyetini de öğrenmek isteriz. Bu konuda bizden eposta almak istemiyorsan profilindeki ayarı değiştirmen gerekir.

Sorulan bütün diğer veriler de gönüllü bazdadır.

Profilinde girdiğin bütün veriler veri korumasına bağlıdır. Verilerini hiçbir koşulda üçüncü kişilere iletmiyoruz.

Bireysel danışmanlıkta cevapların tarihi ve saati bir protokol verisinde kaydedilir. Tema ve grup sohbetlerindeki konuşmalar bir sohbet günlüğünde kaydedilir. Kaydedilen veriler sadece istatistik amaçlarla değerlendirilir. Veriler üçüncü kişilere iletilmemektedir.

 

jmd4you.de'ye her erişimde (oturum açmada) ve danışmanlık süresi boyunca IP (internet protokol) ve oturum açma tarihi bir protokol verisinde kaydedilir. Bunun amacı sadece aşırı şiddet tehditlerinde (Madde §138 StGB) geçerlidir ve bu vakalarda IP adresinin ilgili makamlara iletmemizi yükümlü kılmaktadır.